Zrodlo swiatla jest najczestszym inicjatorem wybuchu

Zakłady produkcyjne i przemysłowe potrafią być czasem bardzo niebezpiecznym miejscem. Może dojść w nich do pożaru, wycieku groźnych substancji lub wybuchów.
Wybuchy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ następuje w ich trakcie nagłe wyzwolenie dużych ilości energii. Pożar potrafi dość długo się rozwijać i zostać w porę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać życie i zdrowie ludzkie. Jest to powodem, dla którego wybuchom należy zapobiegać z wyprzedzeniem.

Aby wybuchł mógł zajść muszą zostać spełnione dwa główne warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w zakładach produkcyjnych głównie gazowa),
2) musi być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub gorące źródło światła).

Aby nie doszło do powstania mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeżeli jednak, okazało by się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ zakłady są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery godziny na dobę, źródło światła jest najczęstszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 skonstruowana przez firmę WOLF jest doskonałym rozwiązaniem w takich przypadkach. Jest to rodzaj oprawy zawieszonej, która wykona jest w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest dedykowana dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest wykonana zgodnie z wymaganiami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest sprawdzonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród największych firm, dzięki jakości i niezawodności. Spokojnie można stwierdzić, że stosując wyroby firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zyskujemy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha własnym oraz pracowników.