Znajomosc jezyka angielskiego w stopniu komunikatywnym

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zazwyczaj jesteśmy teraz o nim jakieś informacje i wyrobione zdanie. A gdy to bywa z jakimś nowym badaniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, gdy na ślepo staramy się dołączyć do końcu, błądząc w zakamarkach struktury, o której nie mamy pojęcia. Wpadamy w coraz nowe pułapki i włączamy się w ciasne i ślepe zaułki.

Zbieranie wiedzy Jak dość się porozbijamy na ślepo i wdrażamy rozpoznawać zagrożenia, narzekamy na etap świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy wyjątkowego przewodnictwa. Zbieramy wiedzę i krok po kroku, staramy się dawać ją w mieszkanie. Bardzo łatwy etap. Toczymy się utartymi ścieżkami, razem z określonymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle pozyskujemy kolejną znajomość także od czasu do momentu następuje próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość bardzo w pogoni za informacją. Powtarzamy często też jedne błędy, nabieramy poznania i wypuszczamy na nowy etap. Przez ciągłe powtarzanie wchodzimy w nudę i osiągamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w teraźniejszym czasie idzie jak po maśle. Swoja świadomość jest jeszcze popularniejsza. Nie boimy się poważnych wyzwań. Bywa, że także ekonomiczną radą możemy służyć maluczkim. Taka wiarę w nas rośnie. Przecież są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga jeszcze nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla świadomej umiejętności. Nauki w naturalnej formie. Sztuce i pewności absolutnej. Tak są całe procesy poznawcze niezwiązane z polskimi zdolnościami. Procesy, jakich nie miesza się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak same się dzieje z systemem. Jak każdą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca popularne również te zwykłe też. Także jak od jakiegoś narzędzia nabawić się "odcisków". Plusem jest niewątpliwie to, że możemy zawierać na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu potwierdzana jest zawsze nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich słów jak "rewolucja". Cokolwiek przechodzą na pamięci, dowiemy się, biorąc organizm w bycie także poznając go, aż do osiągnięcia mistrzostwa.