Zaburzenia psychiczne u dzieci i mlodziezy

Jeszcze więcej Polaków boryka się z lżejszymi bądź większymi zaburzeniami psychicznymi. Niestety, w rodzimym regionu choroby związane z psychiką wciąż stanowią problem tabu. Wczesna wizyta u psychiatry pozwala najczęściej na większe rozwiązanie problemu. Spotkanie ze doradcą może w porę zabezpieczyć przed szkodliwymi konsekwencjami zdrowotnymi.

 

Dużo kobiet dziwi się, czym oczywiście właściwie porusza się psychiatra. Do celów tego specjalisty należy cieszenie się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i wad psychicznych, które mogą stać zarówno samodzielnie, jak również wraz z innymi zaburzeniami o podłożu medycznym. Do normalnych zadań zawodowych psychiatry należy przede każdym dokonanie oceny stanu zdrowia pacjenta, rozpoznanie choroby lub zaburzenia, z jakim boryka się dana osoba, ustalenie odpowiedniego planu leczenia oraz mienie nadzoru nad procesem leczenia także rehabilitacji.

Podczas konsultacje lekarz psychiatra sporządza szczegółowy wywiad na temat zaobserwowanych objawów chorobowych, a dodatkowo momentu ich utrzymywania i nasilenia. Doświadczony specjalista dokonuje obserwacji pacjenta oraz przeprowadza lub zleca dodatkowe badania, jakie są ułatwić w ustaleniu skutecznego leczenia np. z działu elektroencefalografii lub neuroradiologii. Leczenie psychiatryczne ma najczęściej farmakoterapię, czyli leczenie choroby za pomocą leków, psychoterapię bazującą na wstępie międzyludzkim, terapię społeczną, która najczęściej oznacza trening umiejętności społecznych lub spotkania grupy wsparcia oraz metody biologiczne.

Nasz psychiatra to całkowicie wykwalifikowany specjalista, który okazuje się nie tylko ogromną empatią, jak i doświadczeniem w grze z chorobami psychicznymi.