Wychowanie dziecka motto

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i rozpoczynają się, znów wywracają a faktycznie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Natomiast toż nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki także oryginalne urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to rozwiązania nie ale dla zdesperowanych. Obraz to wszak nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

http://kasyfiskalne-krakow.pl/post/elzab-alfa.html

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto mieć przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były duże, a również stworzone z ciekawych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko skończy w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej pomóc w każdym stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i myśli - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak i skorzystać pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z druga.