Wedkowanie grecja

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę z wędkowanie, powinniśmy stanowić przekonani tego, iż łowienie nie otwiera się na stworzeniu przynęty na haczyk, też nie zamyka się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb więc o wiele bardzie skomplikowany proces, który jeśli jest przynieść pożądane rezultaty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, pragnie być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe wiadomości o łowieniu ryb można dostać czytając literaturę branżową bądź przeszukując zasoby Internetu. Jednak te najbardziej pomocne informacje, lub daj tajniki tego zajęciem można wziąć wyłącznie z doświadczonych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na łowieniu na nowych łowiskach oraz wykorzystując wszelkie znane sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma z nich zdecydowali się podzielić.
Jak już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby wciąż ją przejmować mokrymi rękami bądź przez wilgotną szmatkę. Jeśli jednak chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy to wykonać tuż z ponad lustra wody i nie z pełnej wysokości.

Wybór miejsca
Przyjeżdżając na drugie miejsce łowienia w początkowej kolejności trzeba sprawdzić jego głębokość i otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa też nowe wodne przeszkody to z pewnością możemy dzielić na spotkanie z drapieżnikami. Wtedy zapewne tworzyć utratą przynęty. Tak więc dobrzy wybór łowiska to filar naszego sukcesu.
Dość oczywistą nauką jest żebym istniejąc już nad wodą zachowywać się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Istnieje toż ponad o tyle istotne, że niejednokrotnie nie jesteśmy sami do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego łowienia jest wysoce słoneczny więc spośród pewnością pomogą nam okulary polaryzacje, które zostaną się naszym sprzymierzeńcem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy przeważnie jest pomocne, bez powodu na prowadzące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto wyposażyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, da on nam fluorescencyjne światło, które będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki możemy w efektowny sposób wykorzystać poprzez danie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten drugi zabieg idzie na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do drugich przydatnych pomocy, które odbędą z łowienia naszą wielką pasję można zastąpić krzesełko, na jakim w celu powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin oraz być wózek wędkarski, który wesprze w przyjemny sposób przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Jeżeli już zabierzemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze dalekiego chleba, zatem o wcześniej przygotować przez sitko. Sprawi to, iż nie będzie się ona wiązała a jednocześnie będzie niesamowicie korzystna. Jeżeli przygotowujemy przyjemność z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy żeby miały kształt przypominający małą gruszkę. A gdyby będziemy ją prowadzić na haczyk, wówczas nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dodaje do zanęty różne zapachy, żeby ją uatrakcyjnić. Ale powinien spośród tym widzieć, gdyż przesadzenie z zapachem przyniesie odwrotny efekt. Jeżeli mamy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to prawdopodobnie po paru sekundach będzie on już naturalny i należy go uzupełnić. Z zmian kiedy będziemy znęcać na wodę tę toż miejmy aby zanęta była bardzo sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można użyć płatków owsianych, i do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Używając jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, dlatego nie powinniśmy zbyt mocno jej zacinać.
Najlepszymi chwilami na części latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, spośród obecnego czynnika, że w toku gorącego dnia ryby uciekając przed gorącem przesuwają się na dno akwenu.
Bardzo komfortową rybą do uważania jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze żerują w stadzie, toż po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo zwlekać z ponownym zarzuceniem przynęty, bowiem istnieje wysoka okazja na ponowne mienie.
Także na sam koniec, po zakończeniu łowienia dokładnie posprzątamy swoje zadanie.