W oczekiwaniu na dziecko tanio

Młodzi ludzie, szczególnie w ciężkim okresie dorastania, czyli momencie, kiedy hormony toczą nieustanne boje w układzie, mogą czuć się niekochani, niechciani albo też po prostu inni. Nie przechodzi zresztą co się dziwić. Ciężko bowiem połączyć ideologie i ceny młodego, pełnego marzeń i radości mężczyzny z twardo następującym po ziemi realizmem oraz praktycyzmem dorosłych. Co bardzo, okres dorastania to moment, podczas jakiego w twórz bardzo popularny zaczynają kształtować się różnice między młodymi ludźmi. Młodzież zauważa, że szybko nie są właśnie tacy sami, mają inne poglądy, inny rób bycia, inne wykształcenie i nawet własny styl ubierania się. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniach akceptacji nasi nastoletni potomkowie wstępują lub tworzą swoim obrazem i wzięciem przynależność do subkultury.

Rodzice często obawiają się momentu, w jakim ich pomoce zaczną przejawiać przynależność do subkultury. Oczywiście, nie można ich za to potępiać. Często zdarza się, że subkultura wpłynęłam na mały, dopiero otwierający się umysł człowieka, nakłaniając go do czynienia złego. Nie mowa tylko i zupełnie o przestępstwach natury prawnej, ale i o wyniszczaniu swojego małego ciała poprzez alkohol, papierosy, czasem nawet narkotyki. A czasami dorośli, w ferworze nowych zmartwień, zapominają gdy się czuli oraz jako się zachowywali, gdyby byli w wieku naszych pociech. A faktem jest, że jest krótsze prawdopodobieństwo, że swoje dziecko przejdzie na ciemną stronę, jak będziemy mu okazywać, że chronimy jego wybór i ruch bycia również rozumiemy potrzeby zaistnienia takiej zmiany.

Nie przykłada to oczywiście, że jesteśmy bezkrytycznie iść do wszystkich zmian, które następują w byciu naszego dziecka. Jeśli widzimy, że przez przynależność do subkultury nasza pociecha zaszła w tak zwane złe towarzystwo, zaczęła stosować używki lub zaniedbała szkołę, naturalnym będzie, że zainterweniujemy. Jednak kompletnie nie ma konieczności zamartwiać się w terminie, kiedy przykładowo widzimy, że inne dziewczynki wybierają różowe sweterki, podczas jak nasza pociecha woli czerń. Pamiętajmy, chęć własnego dziecka na przynależność do subkultury może przeminąć, nawet znacznie mocno. Jednak świadomość, że córka nie że nam ufać ani nie jest poprzez nas akceptowana, nie minie nigdy.