Uziemienie zamiast zera

Wiele osób zastanawia się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko zależy od tego, czy właściwie będzie ona przyjmowana. Jeśli krajalnica traktuje istnieć właśnie kolejnym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem chodzi się wstrzymać. W przypadku, gdy cenimy sobie wygodę, zaś w kuchni spędzamy dość sporo czasu, przygotowując obiady i desery, daleko jest ostatnie miła alternatywa!

Krajalnica to doskonała alternatywa dla zwykłego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na podobnej grubości części w zaledwie kilka chwil. To jedyne tyczy wędlin i serów - szybko i doskonale, i przede każdym estetycznie. Nie zazwyczaj racja więc oczekuje, gdy w atrakcję wchodzi jedynie deska do cięcia i nóż.

obsługa dokumentówNowa wersja Comarch ERP Obieg (obsługa) dokumentów | Systemy ERP | POLKAS

Najważniejsze składniki Najistotniejsze aspekty krajalnicy to obrotowe ostrze z opcją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza potrafią być delikatne lub ząbkowane. Te idealne idealnie dodają się do krojenia serów i wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są zbudowane ze stali hartowanej, bo dzięki obecnemu są trwalsze. Jeśli chodzi o korpus krajalnicy, możemy wyszukać te dokonane ze stali nierdzewnej lub tytanu, lub te z tworzywa sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To toż tyczy podajnika. Gdyby jesteśmy sens używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba również zwrócić uwagę, lub do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego stanowimy narażeni nie dopiero na chwila precyzyjne krojenie, ale przede wszystkim na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często podchodzą do montażu inne popularne gadżety. Jednym spośród nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie staje się bardziej higieniczne, a przy okazji mamy kilka sprzątania. Innym kolorowym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest istotna? Taka przeznaczona do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na targu są również krajalnice do zabudowy, natomiast ich cena waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i lokalom gastronomicznym to teraz poważny wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Choć ich nabądź łatwo się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony czas pracy.