Urzadzenia diagnostyczne medycyna

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle łatwe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego wykorzystanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w końcu wykrycia zmian, jakie mogłyby oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego kształcie.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka spoczywa na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i uważanie go na indywidualnym ekranie, a także zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak a do celów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.