System informatyczny ksiag wieczystych

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i prowadzeniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak także dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w relacje czy jesteśmy do robienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się jeszcze wyższą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W licznych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy i takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są sporo punktów gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Stanowi on właśnie zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i akcja na jednolitych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, lub stanowi wtedy jakaś restauracja, bądź te sieć restauracji.

Na obecnym fragmencie celowo nie podamy nazwy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego kliencie. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na połączonym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z prace pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a oraz z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci małej czy na indywidualnym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.