Stosunki miedzynarodowe uw

http://fundacjawop.pl nllkCEAG nLLK 08036/36 N | GRUPA WOLFF

Kontakty międzynarodowe są bardzo powszechne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w przestrzeniach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, a nie po kilku miesiącach, kiedy toż pozostawało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i połączyć się bezpośrednio. Drogę na drugi koniec świata nie ma już lat, ale wystarczy tylko kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych drogi współpracy. Wyjazdy zagraniczne broniły się większe i popularniejsze, a co za tym idzie - także znacznie częstsze. Obecnie bez problemu można wziąć się na różny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna cywilizacja a inne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot dodatkowo ważna wylądować w Azji, w Afryce czyli na ciekawej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po dokonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Zgody Europejskiej i wszystek jej mieszkaniec może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która potrzebuje pozyskań nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na zajęciu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle właściwe są w niniejszym przykładzie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zdobyć targi międzynarodowe, bezpośrednio dochodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w naszej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na szczeblu międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To pomocne w wielkich negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na osiągnięciu transakcji.