Sklep wyposazenie wnetrz

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty i akcesoria są potrzebne w magazynie z wynikami mięsnymi?

Przede każdym powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których przechowuje się i wystawia produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje dużo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w handlu: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Także jest z urządzeniami mrożącymi, w których skupia się mięso – wśród nich ceni się witryny, zamrażarki, wyspy albo i szafy mroźnicze. Doskonałym programem, zwłaszcza w krótszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto trzymać nie lecz w magazynie, lecz także w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Przenosi się ją pod wystawą, dzięki czemu śmiało można uzupełniać towar na półkach ekspozycyjnych. Niezbędna jest zarówno lada ekspediencka, na której kręci się i pakuje towar. W dłuższych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo przydatne jest potrafienie pomieszczenia chłodniczego ze zwykłą, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt niezbędny w handlu mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna stanowić dość wysoki plus dostępny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak a klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem konieczny jest do krojenia mięsa z kością. Też jest z nożami do krojenia mięsa, także nie warto na nich oszczędzać. Z kolei dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic spowodowane są z chromowanej stali węglowej czy byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto przydatne jest zaopatrzenie się w wilka do mięsa, człowieka do prowadzenia mięsa na życzenie klienta. Przecież nie istnieje to normalny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych wskazana istnieje też kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania produktu oraz dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne istnieje jeszcze zainstalowanie klimatyzacji, która wspaniała istnieje w mieszkaniu dobrej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Drogie jest dodatkowo oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin znajdujących się na wystaw.