Rozwoj technologii a bezrobocie

Bardzo duży wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne mają wiele różnorodnych funkcji, jakie nie tylko kupią na ewidencjonowanie sprzedaży, ale również ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, zezwalają na wszą kontrolę pracy kasjera, jak też kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, mogą one oraz współpracować z wszystkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne przylegają do nieco bardziej niebezpiecznych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty i uważają tak złożoną konstrukcję.

Które jesteśmy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w planie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje trochę własny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak łatwo, kasy ERC trzymają w układu do walut POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i konfiguracji, a dodatkowo przedstawiają się ograniczoną myślą i wgranym na stałe oprogramowaniem. Ważna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a to po kilku latach użytkowania, nie jest obecnie na niej pomieszczenia i praktycznie przydaje się do współprace. Jest także jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC jesteśmy okazję podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w obecnym wyjątkowo komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z okresu programu komputerowego – do tego niezbędna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o minimalnych poziomach a z niskim zakresem funkcji. Są owo urządzenia przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy wykonują paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią coś więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a dodatkowo czytnik kodów dodatkowo w niniejszy sposób trochę poprawić ich budowę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich istnieje dużo stanowisk kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, które są dobrane do ewidencjonowania obrotów, a też realizacji kilku różnych funkcji, jakie są powiązane z magazynowaniem towarów, a jeszcze ich sprzedażą.