Rozwoj gospodarki polskiej w xvi wieku

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-firm-krakow/Oprogramowanie dla firm Kraków - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Przedsiębiorcy, jacy planują robić sprzedaż w polskim świata są zobowiązani do jej widzenia, lub są obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Dla nowych firm kwota, od której pojawia się obowiązek rejestrowania sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej czy drukarki fiskalnej to już 20.000 zł. Na swym rynku są dostępne dwa typy urządzeń rejestrujących sprzedaż.

Przystępujemy do nich lady i drukarki fiskalne. Na pierwszy etap oka potrafią one patrzeć niemal identycznie. Dzielą się przede ludziom tym, że zakup kasy fiskalnej novitus bono jest tańszym przedsięwzięciem, gdyż nie chce ona podłączenia do komputera. Drukarka fiskalna za pomocą specjalnego oprogramowania współpracuje z komputerem, pragnie istnieć do niego podłączona np. za pomocą złącza USB. Paragon z drukarki fiskalnej jak nie różni się od paragonu z kasy finansowej a naprawdę samo decyduje dowód zakupu. W przypadku drukarek, dzieli się tylko sposób archiwizowania sprzedaży. Zamiast drugiej rolki, drukarki mają wbudowane specjalne karty pamięci do zbierania danych. Dzięki połączeniu drukarki fiskalnej z komputerem, można korzystać z szeregu użytecznych funkcji, takich jak monitorowanie sprzedaży, generowania raportów, przygotowywania zestawień np. produktów słabo rotujących, czy świetnie się sprzedających. Możliwe jest także kontrolowanie poszczególnych kasjerów, określanie ich wydajności lub uczciwości i pewności.Każdy paragon z drukarki fiskalnej powinien stanowić konkretne instytucji, NIP, nr paragonu, listę artykułów wraz ze stawką VAT, wartość sprzedaży, datę,  nr kasjera oraz unikalny numer kasy wpisującej.W gorących miesiącach paragony oczywiście zbliżają się ludziom z Naszą Loterią Paragonową. O ile wcześniej nie zawsze otrzymywali od sprzedawców dowody zakupu, o tyle teraz każdy mający udział w losowaniu i marzący o wygranej, skrupulatnie robi i pisze w zespole swoje paragony. Akcja społeczna na pewno odniesie zamierzony zysk także być prawdopodobnie zarobi w nas potrzebny nawyk zachowywania paragonu.