Przenosniki i dzwignice

Drinkami z powszechnie stosowanych akcesoriów do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w praktycznie wszystkim domu produkującym suche mieszanki, tylko nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest daleko góra a nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które dostarcza do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego wdrożenia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów odbywać się może również w formacie, kiedy również pod pewnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich oznaczają się większą miarą i – co wewnątrz tym chodzi – większą wydajnością. Jeżeli zaś chodzi o przenośniki korytowe więc ich wyjątkowym atutem jest fakt, że pozwolą na deski dojazd do przenośnika co z organizacji jest potrzebne w sprawie, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe wydobywa się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Właściwie dobrane produkty oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia i niezawodność, nawet w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe zwykle są wykonywane zgodnie z innymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą sprawą jest długość i średnica urządzenia, ale jednocześnie umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często komponuje się wersje wzmocnione podajników ze względu na pracę narzędzia w szczególnie trudnych warunkach.

Ciekawym jest wielka gama obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odnaleźć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak dodatkowo w przemyśle spożywczym. Bardzo często korzysta się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego szukania lub również czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie korzystają także hodowcy, którzy przy ich wykorzystaniu mieszają i oferują suchą karmę zwierzętom.