Praca w okresie przedswiatecznym

Z czym wiążą się święta? Na pewno z rodzinną atmosferą, choinką, żyć potrafi śniegiem. Dla niektórych świąteczny czas wiąże się prosto z ogromem pracy. Jednak dla większości dzieci i młodzieży będą one utożsamiane wyłącznie z prezentami. Już dużo przed świętami małe dzieci piszą (czasem z poradą dziadków czy rodziców) listy do Wielkiego Mikołaja, a nastolatkowie mimochodem wspominają, co potrzebowaliby w bieżącym roku wziąć pod choinkę.

Bez wątpienia, czasy się zmieniły. Szybko nie nowa zabawka czy piękna czapka uszczęśliwią naszą pociechę, ale nowe telefony, laptopy i tablety. Nie dysponuje nic złego w kupowaniu dziecku nowoczesnego urządzenia multimedialnego, oczywiście gdyby jest zajmowany w sensach naukowych, i tylko później dla rozrywek i zadowolenia potrzeby rozrywki. Problem zawsze pojawia się, kiedy nasza towarzyska do tej chwili pociecha nie widzi świata poza swoim nowym tabletem, zaniedbuje naukę i związki z rówieśnikami zmieniają im informacji wysłane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W takich rzeczach bardzo głównie w głowach rodziców pojawia się pytanie: jak odebrać dziecku tablet?

wilk do mielenia mięsaWilki - maszyny do mielenia mięsa Polkas Kraków

Istnieje przysłowie „kto daje i pracuje, ten się w piekle poniewiera”. Nie rozumiem czyli toż rzeczywiście, nie zmienia to jednak faktu, że skoro już sami kupiliśmy dziecku takie urządzenie, nie powinniśmy mu go później bezpowrotnie zabierać. Z nowej jednakże strony, wspominając o konsekwencjach i ewentualnym uzależnieniu z technologii, w które potrafi odwiedzić swoje dziecko, powinniśmy zamknąć je w ścisłym kloszu z dala od nowego świata, co jest rzeczywiście nie tylko niemożliwe, tylko i niedorzeczne. Jak to przywrócić do jedzenia swoją pogrążającą się w świecie multimediów latorośl?
Dobrym wyjściem będzie zastanowienie się teraz w terminie kupna, jaki styl tabletu będzie dla polskiego dziecka najzdrowszy i najwygodniejszy, aby później nie potrzeba było się borykać z tematem, jak odebrać dziecku tablet, lub zredukować do niego dostęp. Jeżeli nasze dziecko jest w wieku przedszkolnym bądź we wczesnych klasach podstawówki, dużo będzie ulokować w tablet edukacyjny, który będzie w mieszkanie nawet przez zabawę rozwijać zdolności swego dziecka.

Nie chodzi także zapominać o tym, że aby zapewnić łączność standardowego tabletu z siecią w którymkolwiek pomieszczeniu, należy wykupić miesięczny abonament na mobilne usługi internetu. Spośród tego czynnika, o ile nie wykupimy pakietu internetowego, nasze dziecko będzie potrafiło korzystać urządzenia tylko w tłu, gdzie będzie miało pewny dojazd do niezabezpieczonego hasłem Wi-Fi. Czyli, innymi słowy, praktycznie ale w zakładzie. Żyć prawdopodobnie nie ułatwi wtedy w znacznym stanie w późniejszej walce z uzależnieniem, natomiast na może bardzo ograniczy miejsca, w jakich pociecha będzie potrafiła z tabletu korzystać.

Tak, wiem… Tekst pojawił się za późno, tablety kupione, a osoba dziecka obejrzymy tylko, jeśli wydrukujemy jego sfotografowanie i przykleimy na tylną obudowę tabletu. Możemy wtedy zaryzykować ze kobietom rodzicielskim sposobem i dać dziecku karę na danie. Oczywiście nie jest pewności, że da to swoiste skutki, natomiast na pewno dostarczy nam chwilowy spokój stracha i prawdopodobieństwo poprawienia ocen, ponieważ z nudów, jak jedyni tak naprawdę wiemy, można przygotować wszystko. Nawet zacząć się uczyć.