Pompa tlokowa pluczkowa

Pompa membranowa inaczej nazywana jest pompą wyporową. Znajduje swoje zastosowanie między drugimi w różnorakich instalacjach do przetłaczania niemal każdego medium. Jej roboczym organem jest syntetyczna lub gumowa membrana, która kierowana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy ważne
Jej stroną częstą jest zabieg przecieków, dzięki czemu stanowi szeroko używana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej skorzystanie łączy się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w sektorze mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a też przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, skuteczny i pewny transport wszelkiego rodzaju cieczy.
Pompy, które dotyczą z wykorzystaniem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one przynoszone sprężonym powietrzem. Ich tworzenie otwiera się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na pewną z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia trwa w naszą stronę drugą jaka w współczesnym sezonie zasysa medium. Następnie ponownie cykl udaje się z odwróceniem kierunków działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe dostępne są w dalekich wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem odpowiedzialne są w różnych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe także z ciał sztucznych. Zapewniają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a i dużej gęstości. Na zbycie istnieją pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.