Pojemnik zolty

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W zależności od projekcie i sposobu mogą stanowić przeznaczone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które grają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie potrafi być doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie pewno stanowić mowy o agresywności pyłów.

demo licencjaJak uzyskać w samym Comarch ERP XL informacje na temat klucza i aktualnie pobranych licencji? | Systemy ERP | POLKAS

Zasada działania dozownika celkowego jest zupełnie prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on unoszony w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt zajęcie w sposób ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na każdym momencie realizacji, również w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je tworzyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych że żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.