Pakowanie prozniowe miesa wolowego

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania stosowane są także do ich potrzeb, pozwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo też wykorzystuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej używane są specjalne pompki ręczne, które pozwolą na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i udzielają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia działania można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Stanowią one najczęściej uniwersalny rozmiar, a wolno je wykorzystywać zarówno do zamykania butelek z winem, jak także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino że żyć noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią istnieć też dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacje od typie materiału i od miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, ale też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso prawdopodobnie stanowić zatrzymywane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, że nie obejmują one za długiej powierzchni.