Pakowanie prozniowe maszyny

Pakowanie próżniowe daje wielką siłę nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty włożone w obecny rada dłużej zachowują świeżość również są prostsze w transporcie na dłuższe odległości.

Tworzą one na zasadzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi również zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały produkt w opakowaniu jest montowany we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Stanowi ostatnie dużo łatwa konstrukcja. Po dokonaniu procesu zwykle komora rozpoczyna się samoczynnie. Ten rodzaj urządzenia pozawala na długą powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów ważni i energii zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do wyjątkowo wielkich wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - cechuję się zewnętrznym typem ssania. Zawsze jest ona niewielkich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia oraz do materiału jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przenosi się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie zasadnicze jest, jaki rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona te na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o nietypowych wyglądach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana spośród ostatnim ważniejsza kwotę pakowanych towarów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w małej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w szerokich sklepach czy domach produkcyjnych odpowiedniejszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania i w większym horyzoncie czasowym idzie na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Rodzimym rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to firma produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbycie już 50 lat!