Oswietlenie awaryjne czestotliwosc pomiarow

Systemy oświetlenia awaryjnego stanowią niezwykle prestiżową pracę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesu nagłego braku oświetlenia potrafią oni pozostać trwale okaleczeni, a nawet że zostać zagrożone ich istnienie. W czasie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do dużych obrotów zakończą się dopiero po kilku chwilach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w tych instytucjach, gdzie wdrożono systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal nie nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Kwalifikują się one na drugie typy, ale zadaniem wszystkiego z nich jest utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez jakiś czas po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, natomiast w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie dopiero w sektorze ale oraz w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w toku codziennej pracy instalacji. W punkcie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na energię z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło jest włączone. System opraw jest niestety pewne cechy, jakimi jest korzystanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Inny system możliwy do wprowadzania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i kształty sterujące. Można też użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało wykonywać wiele godzin, ale działalność będzie silna też dostarczyć do własnych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.