Osrodek psychoterapii i seksuologii opole

Seksuolog - pierwsze wystąpienie w jego gabinecie zazwyczaj składa się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że korzystać zgubne skutki. Wiele osób przechodzących na zaburzenia powiązane z działaniem seksualnym czeka w momencie poradę u specjalisty, częstokroć zwlekając spośród tym nawet wiele lat. Niestety jest ostatnie inteligentne rozwiązanie, ponieważ nie dość, że nie rozwiązuje problemu, zatem w dodatku może stworzyć eskalację dysfunkcji. W dziedzinie seksuologii znajdują się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością kogoś w sferze fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej świadomości i emocjonalności. Seksuolodzy w dużym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania związane z jej pomocą ze karty środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia prywatnego miewa diametralny pomysł na codzienną egzystencję, więc nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na fakty związane z naturalną seksualnością. Spośród tego początku mnóstwo osób zapada w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem ujawnia się więc okazją do zmierzenia się z znajomymi najbardziej dużymi problemami oraz pozwala ich efektywne rozwiązanie. Bez względu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (lub to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba zrobić się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego końcem jest możliwie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i teraźniejszych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na materiał seksu oraz dotychczasowych doświadczeń w współczesnej spraw.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent jesteś prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze perspektywy lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowy i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie pytanie somatyczne wykonane przez lekarza z branże pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesie ślubnych bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest również badanie psychologiczne, polegające na czymś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może jeszcze zasugerować skierowanie do przeprowadzenia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grupie potrzeb fizjologicznych, i ich wynagrodzenie jest samotnym z niezbędnych czynników nadającym życiu sens.