Orzezwiajacy krem do tortu

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź też kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na świeże napoje tego sposobu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o nauczyć się przygotowywać je jednemu. Istnieje toż nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale także lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można nabyć o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najdostępniejszych produktów na zbytu. Otrzymany napój jest słodki, ważny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można używać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na wszystkim stoisku. Odpowiednim rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta wyjątkowa forma będzie jedynym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe artykuły to coraz nie wszystko. Powinien być poważny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawdziwej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest dużo takich artykułów oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale zaspokoi nasze oczekiwania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale same na dowód do robienia mrożonej kawy.