Nieplanowana ciaza

W punkcie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i wypełniły go, by jak łatwo powiadomić rodzinę i partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich bycie jest bowiem niezwykle proste. Polega na wykryciu hormony HCG (robionego w przypadku zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo ubogie w obsłudze a jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je brać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak całych innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych i nie należy używać po upływie terminu ważności. To bowiem jego wartości potrafią stanowić zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na zysk testu ciążowego nie lecz jego prawdziwe wykonanie oraz odczekany godzina od momentu ewentualnego zapłodnienia. Znaczące są również choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej tak rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Może zatem oznaczać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby posiadać istotniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne także dla większej swobód należy udać się do specjalistę i stworzyć dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wystąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.