Krajalnica do kapusty allegro

Kiedyś kapustę kisiło się jesienią w popularnych beczkach. W dowolnym szanującym się gospodarstwie domowym była poważna, ręczna krajalnica do kapusty. Cała rodzina brała udział w obecnym dziełu. Krojenie kapusty na ćwiartki to ważne zadanie po te ćwiartki potrzeba było poszatkować. Krajalnica do kapusty była niezbędna. Wielka beczka z kiszoną kapustą stała w piwnicach domów i zapewniała rodzinie przetrwanie zimy.

szkolenia pracownikówBERNDSON Szkolenia Biznesowe klasy PREMIUM

Teraz znowu wracamy do ostatnich zwyczajów. Wykazałoby się, że własnoręcznie kiszona, dobra i trwała kapusta to skarb. Zamienił się tylko recepta na to kiszenie. Teraz nie potrzeba tego działać raz w roku. Wykazałoby się, że kapustę możemy szatkować i pakować do niewielkich pojemników, dużo z glinki ceramicznej również na bieżąco służyć ją do posiłków. Żeby robić to wygodnie, łatwo i pewnie tak jest traktować mały, nieduży sprzęt do jej szatkowania. Taka krajalnica do kapusty już niedługo będzie prawdopodobnie w wszystkim domu.
U mnie teraz istnieje natomiast bardzo sobie to cenię. Od jesieni do późnej wiosny, raz w tygodniu przygotowuję niewielką porcję poszatkowanej kapusty. 2 główki dzięki krajalnicy w mig zamieniają się w kopczyk poszatkowanych wiórek. Teraz jeszcze sól, trochę wygniatania dłonią, tak aby wyciąg z kapusty puścił i już można ładować na przykład do słoików. Słoiki zanoszę w wszelkie dosyć ciepłe miejsce (22′ – 23’C) a po trzech, czterech dniach można zajadać.
Wiadomo, kiszona kapusta to substancja zdrowia. To witaminy i mikroelementy. To zdrowie. Jesz kapustę – będziesz męski również będziesz tryskać zdrowiem.
Rodzina jest zadowolona, posiłki są urozmaicone, a ja jestem dobry, iż w mig jestem gotową surówkę do posiłku.
Może też kilka kminku. Przecież kminek tak się lubi z kapustą. Może odrobina tartej marchewki. Niech będzie kolorowo i smacznie.
Odrobina tłuszczu a teraz się zajadamy, aż się uszy trzęsą.
Kapusta kiszona toż stanowi owo co lubi cała rodzina.
Nie przedstawiam sobie zajmować się z kapustą, żebym nie krajalnica do niej.