Koniec umowy a l4 w ciazy

Każda osoba posiada jakieś zainteresowania i przyzwyczajenia. Większość z dalekich mam, pouczanych przez swoich oraz rodzinę, jest przekonanych, że w przebiegu tychże ważnych 9 miesięcy będzie potrzebowało zwolnić z konkretniejszej dawki aktywności, gdyż że toż zagrozić trwaniu a zdrowiu przyszłego życia. Po części to zasada, ale nie nazywa to, że przyszłe mamy powinny przez wszą ciążę leżeć swoim rozwijającym się brzuszkiem do góry i wyłącznie nic nie robić. Poniżej prezentujemy listę rzeczy, które kobiety nawet w ciąży mogą prowadzić, oraz sugerujemy, z czego akuratnie chwilowo zrezygnować.

Przede wszystkim, myśl o siebie, przyjmuj witaminy, a przede wszystkim kwas foliowy. Rozważ również zmianę diety, jeżeli nie odżywiasz się wystarczająco zdrowo. Niezbędne zatem będzie podwyższenie poziomu ważnych i efektów w ciąży, w szczególności brokułów, brukselek i grochu gotowanych na parze. Miej też, by nie pożywać zbyt dużo cytrusów. Nie pozwalaj również z wynikami, ponieważ ich nadmiar w ciąży może doprowadzić do późniejszej cukrzycy dziecka. Pij jeszcze bardzo wody niegazowanej.

Nie zostawiaj także o sporcie. Możesz spokojnie ćwiczyć jogę, lekkie ćwiczenia rozciągające (bez kłopotu znajdziesz lekkie zestawy szkoleń dla osób w chce na internecie), spaceruj. Jeżeli jednak jesteś miłośniczką sportów wyczynowych albo ekstremalnych, będziesz zmuszona z nich chwilowo zrezygnować. Tak samo sytuacja wygląda z e spotami, w których łatwo o kontuzję oraz niebezpieczne wypadki, na przykład karate albo jazda na nartach. Jeśli natomiast jesteś wątpliwości co do rzeczy sportowej, którą lubisz wykonywać, skonsultuj się z lekarzem, on na że ci poradzi i czy pomoże dopasować zestaw domowych ćwiczeń, które nie zagrożą ani tobie, ani dziecku.

Jeśli natomiast idzie o środki upiększające – chwilowo zrezygnuj z farbowania włosów. Substancje chemiczne zawarte w farbach mogą bowiem przeniknąć do organizmu dziecka i bardzo uszkodzić jego prawdziwy rozwój. Nie pozostawiaj również, że zdecydowanie nie dokładnie ci palić i pić alkoholu! Że to doprowadzić do dużych zmian i wad własnych dziecka, także poronień. Unikaj również osób mocnych i zadymionych miejsc.