Komputeryzacja wlasnej dzialalnosci handlowej

cdn xl instrukcjaModuł Elektroniczna wymiana dokumentów (EDI) - Comarch ERP XL - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Zakładając własną firmę, musimy mieć na uwadze wiele czynników. Mają one wpływ na dalsze jej funkcjonowanie. Określamy cel działalności i etapy, które prowadzą do jego realizacji. Jednym z ważnych kroków jest organizacja komputeryzacji naszej firmy. W przypadku branży handlowej są pewne indywidualne rozwiązania.

Warto znaleźć dobre oprogramowanie do sklepu, które zaspokoi potrzeby nowej działalności. Programy tego typu są oparte zwykle na tzw. modułach. Oznacza to, że dopasowujemy odpowiednie opcje do konkretnych rozwiązań. Przykładem może być obsługa kas fiskalnych, skanerów cen, wagi czy inwentaryzatorów. Niewątpliwą zaletą jest zazwyczaj prostota i mobilność takich rozwiązań. Możemy zdalnie zmieniać ceny w kasach, a także obsługiwać indywidualne konta pracowników. Zatem rozliczanie i ewidencja podwładnych jest o wiele łatwiejsza. Oprogramowanie posiada również opcję dodawania towarów lub ich edycję, a także projektowanie własnych etykiet. Pozwala na organizację promocjami i programem lojalnościowym. Każdy z modułów jest przypisany do jednego stanowiska. Wraz z licencją dostajemy pakiet, który na szczęście nie jest drogi, a inwestycja na pewno szybko się zwróci.

Większość programów dla sklepów posiada wsparcie producenta. Można liczyć na szybką i fachową pomoc. Jeśli nie jesteśmy pewni zakupu, warto skontaktować się przez infolinię lub e-mailem, by dostosować swoje potrzeby do odpowiedniego modułu. Można również często skorzystać z wersji demonstracyjnej oprogramowania. Warto szukać projektów, które nadal są rozwijane. Może się bowiem okazać, iż przyszłe rozwiązania będą odpowiedzią na wymagania naszej firmy.

Niezależnie jakie oprogramowanie i moduł wybierzemy, należy brać pod uwagę zbieżność naszych oczekiwań oraz rozwiązań danych przez producentów. Da to możliwość sprawnego zarządzania sklepem, szczególnie w newralgicznej sferze finansowej. Będzie to zapewne element, składający się na kolejny filar działalności handlowej.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl