Kasa fiskalna z czytnikiem

Kuchnia polska opiera się w przewagi na daniach mięsnych. To od rodzaju w który dokonamy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz posiłek będzie przypadkiem czy porażką.

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed przygotowaniem. Nie można sprawiać tego, jeżeli mamy zamiar schować je do lodówki, gdyż w trakcie mycia panujemy na jego wielkość niebezpieczne bakterie, które mogą przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Też warto mieć o czystości w sukcesu wszystkich przedmiotów (noże, deski do cięcia), z jakimi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i sprawianie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temu po zbudowaniu będzie ono soczyste i miękkie. Do krojenia mięsa powinniśmy zawsze używać ostrego noża. Dobrym sposobem stanowi jego stałe ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Jest obecne istotne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i styl.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy zbudować z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu czy nowych ziół oraz przypraw. Żeby marynata dobrze się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony pewno się wtedy okazać rozdrabniacz do mięsa. Dzięki niemu ciało lepiej wchłonie dokonaną przez nas marynatę zaś będzie smaczniejsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i pijąc, warto mieć, że na im niższym ogniu będziemy obecne pisać, tym dokładnie. Mięso buduje się w części z białka oraz tłuszczu, dlatego za silna i duża temperatura powoduje, że stoi się ono krótkie i łykowate. Smażąc je na prostszej temperaturze sprawimy, że będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by mięso było co każdy czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu ochroni ono naszą soczystość i dodatek.