Kasa fiskalna bingo zmiana rolki

Z kasą fiskalną posnet bingo spotykamy się w dużo miejscach. Niestety są to obecnie tylko sklepy spożywcze, czy markety. Coraz częściej widzimy kasę w tłach usługowych, albo nawet taksówkach. Również kiedy kupujemy przez Internet, do zamawianego produktu powinien być dobrany dowód sprzedaży w istocie paragonu. Jest wtedy klucz liczenia się przed organami podatkowymi. Kopie paragonów są przykładami na prowadzenie kampanii.

 

systemy wmsComarch WMS - profesjonalny system zarządzania magazynem | Systemy ERP | POLKAS

Jednak co ma zrobić przedsiębiorca, kiedy kasa fiskalna odmówi mu posłuszeństwa? Lub potrafi on jeszcze sprzedawać? Dużo o tym pomyśleć, zanim zdarzy się coś takiego. Doskonałym wyjściem będzie dodatkowa kasa rejestrująca. Można spośród niej skorzystać, gdy kasa główna się popsuje. Co reguła nie trzeba jej dysponować, ale zrobi ona, że stale będziemy potrafili obsługiwać klientów.
Odpowiednie przepisy bowiem opowiadają o tym, że podatnik ma obowiązek ewidencjonować obroty i ilości podatku należnego przy użyciu rezerwowej kasy rejestrującej. Gorzej istnieje przecież, jeśli takiej kasy nie posiadamy. Co świadczy prawo, otóż – w sukcesu gdy ewidencjonowanie ruchu i ilości podatku należnego przy wykorzystaniu rezerwowej kasy rejestrującej jest niemożliwe, podatnik nie może wykonywać sprzedaży. Lepiej zatem kasę taką posiadać. Czy potrafimy ją normalnie podłączyć także na niej chodzić No nie…Podczas zmiany takiej kasy, powinien sprzedawca, a dobrze właściciel powiadomić o tym Tytuł Skarbowy. Musi zdać dokument o awarii sprzętu, a oraz
wiadomość o zastąpieniu zepsutego sprzętu rezerwowym. Oczywiście rezerwowa kasa rejestrująca musi wydobywać się tam, gdzie prowadzona jest sprzedaż.

Ale jednak nie musimy posiadać kasy zastępczej, rezerwowej. I co to Trzeba niestety zaprzestać sprzedaży. Należy powiadomić serwis naprawiający kasy fiskalne o takiej awarii, a także organy podatkowe o zaprzestaniu ewidencji aż do czasu naprawy kasy fiskalnej. I najważniejsze – trzeba poinformować klientów o ciszy w sprzedaży. Niezastosowanie się do tego przepisu, grozi wysokimi karami finansowymi.
Niestety stanowi ostatnie zatem sytuacja komfortowa, wręcz przeciwnie, może znaczyć dla nas wielkie kłopoty. Może to warto przemyśleć nad taką kasą rezerwową i przypisywać ją jednak pod ręką. Łatwiej powiadomić urząd, że chodzimy na różną kasę, niż wyglądać na zmianę naszej. Czasem bije ta utrata zysków w nas, tylko dużo w przyzwyczajonych do nas klientów.