Jakie narzedzia sa najczesciej uzywane w kuchni

Jakich narzędzi używacie w swojej kuchni? Czy jest ich tyle, że aż nie możecie zliczyć? A może wasz asortyment ogranicza się do kilkudziesięciu tych ulubionych i najbardziej potrzebnych.
Każda szanująca się pani domu musi mieć ich dużo, aby przy przygotowywaniu najrozmaitszych posiłków nagle jej czegoś nie zabrakło, bez czego nie będzie możliwe stworzenie dobrego dania.

Jak się domyślacie najważniejsze są dobre i ostre noże, różnej wielkości z różnymi ząbkami. Noże, łyżki i widelce służą nam zazwyczaj tylko do spożywania posiłków, lecz na pewno znajdzie się dla nich różne zastosowanie. Potrzebujemy również miski i naczynia, w których będziemy mogli zrobić pyszne ciasta i dania. Ciekawym urządzeniem, którego w naszej kuchni nie powinno zabraknąć, jest blender. Służy nam do szybkiego przygotowania posiłków i deserów. Zamiast używać tradycyjnej tarki warto zainwestować w robota kuchennego, który zrobi większość za nas. Oszczędza nam czas, a także dba o nasze dłonie.
Powinniśmy także zawsze zaopatrywać się w folię aluminiową. Nasza żywność wtedy pozostanie dłużej świeża, a zapachy w lodówce nie będą się ze sobą mieszać. Szeroka deska do krojenia również jest niezbędnym elementem naszej kuchni. Można taką zamontować również jako blat. Jest to ciekawy i nietuzinkowy sposób. Oprócz tradycyjnego krojenia warzyw można zakupić różne szatkownice do warzyw, które również zaoszczędzą nam czas. A jeśli chodzi o szatkowanie, to również potrzebne jest dobre i ostre narzędzie do obierania. Durszlak również może być przydatny, gdy próbujemy umyć makaron, ryż, warzywa lub inne drobne składniki do naszego dania. Dobry komplet garnków i patelni, które łatwo się nie przypalą i będą służyły przez lata. Sitko może nam się przydać do tego, aby, np. przeczyścić mąkę z większych drobinek. Przydatne będę również nożyczki, szczypce, które ułatwią nam chwytanie gorących kawałków jedzenia oraz otwieracze.
Dobrze zaopatrzona kuchnia jest dumą dla pani domu. To w niej spędzamy dużą ilość czasu i przygotowujemy posiłki. Warto zadbać także o wystrój kuchni, aby był miły dla oka. Powinniśmy mieć w niej wszystko pod ręką i dbać o jej czystość. Nie bez powodu mówi się, że w kuchni są najlepsze imprezy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl