Jak organizowac przestrzen z pomoca workow prozniowych

Wszyscy narzekamy na permanentny brak miejsca w szafach, na półkach, ogólnie w domu. Wielka ilość ubrań, książek, kosmetyków i innych przedmiotów codziennego użytku zajmuje naszą przestrzeń życiową i odbiera cenne metry kwadratowe. Oczywiście, aby temu zaradzić możemy po prostu rozdać lub wyrzucić zbędne przedmioty, niestety rozstanie się z nimi nie jest z reguły łatwą sprawą.

Do niektórych jesteśmy przywiązani, inne jest nam szkoda wyrzucić bo przecież sami drogo za nie zapłaciliśmy. Z pomocą mogą tutaj przyjść sprytne systemy pakowania i przechowywania. Ważne, aby przechowywanie było proste do wcielenia w życie i nie zajmowało zbyt dużo czasu.

Jednym ze sposobów jest chowanie ubrań po sezonie. W ten sposób latem mamy w szafach tylko letnie ubrania, a zimą tylko zimowe. Zapobiegnie to szarpaninie przy szafach, gdy na przykład pakując się na wyjazd na narty, nigdzie nie możemy znaleźć wełnianej bielizny, za to pod ręką mamy kilka strojów kąpielowych.

Bardzo przydatne okazują się być worki do pakowania próżniowego. Zasada działania takich worków jest bardzo prosta. Każdy worek ma specjalny otwór, przez który wkładamy do środka rurę od odkurzacza. Po włączeniu odkurzacz wysysa ze środka worka powietrze pozostawiając w środku swoiste vacuum. W ten sposób worek znacząco traci na objętości, a co za tym idzie zajmuje mniej miejsca. Po odciągnięciu powietrza wyjmujemy rurę odkurzacza i zakręcamy otwór worka specjalną nakrętką. W ten sposób zabezpieczone ubrania, zwłaszcza te duże jak na przykład kurtki czy swetry odkładamy pod łóżko czy na górną półkę szafy. Ubrania w workach próżniowych spokojnie mogą przeleżeć sezon nie zagracając cennego miejsca w szafach. Użycie takich worków jest bardzo popularne wśród zaradnych gospodyń domowych.

Tak naprawdę to ile mamy wolnego miejsca w domu zależy od dobrej organizacji i pomysłów. Nad wszystkim da się zapanować, należy tylko skupić się i obmyślić skuteczny plan działania, a domowy bałagan na pewno nas nie przerośnie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl