Hcg w ciazy tabela

Kobiety starające się o trafienie w ciążę, w charakterze zapewnienia efektywności starań najpierw kwalifikują się na własny test ciążowy. Jak zawsze wiadomo, koniec ostatniego pomiaru pewno się mylić, nie ale z początku uszkodzenia testu, ale jeszcze przez zbyt wczesne jego dokonanie przez zniecierpliwione kobiety. W obiektu zapewnienia ciąży decydują się zatem na poszukiwanie beta HCG. Czym stanowi ten test? Kiedy go {wykonać?|zrobić?|przygotować?|stworzyć?|spełnić?|spowodować?|sprawić?|dokonać?|zrealizować?} Także jak interpretować wyniki?

HCG (którego pełna nazwa brzmi gonadotropina kosmówkowa) to hormon, którego powodowanie w organizmie ślubnej jest uzależnione kontrolowaniem bycia pewnych narządów. Kontroli tego hormonu przypada pewien bardzo ważny proces – kontrolowanie wczesnych okresów ciąży. Zaczynając z początku: zarodek, który jajowodem przychodzi do jamy macicy, umieszcza się z węzła zarodkowego i obejmującej go warstwy komórek, nazywanych trofoblastem. Zaś wtedy tylko w terenie trofoblastu rozpoczyna się produkcja HTC, który to przez krążenie, wchodzi do jajowodu, aby stymulować nowopowstałe ciało żółte do produkcji progesteronu.

strefy wybuchu

Ponieważ wraz z przebiegiem ciąży rozwija się zapotrzebowanie na progesteron (hormon wydzielany przez ciałko żółte i łożysko w sezonie ciąży), organizm kobiety produkuje również bardzo HCG. Stężenie tego hormonu będzie zatem wykrywalne na 48 godzin po zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki jajowej, a więc około 8 dnia po owulacji. Statystycznie kwalifikuje się, że teraz wynik powyżej 1 mIU/ml oznacza ciążę, jednak z powodów możliwego tak zwanego mikroporonienia lekarz stwierdza ciążę dopiero w czasie osiągnięcia stężenia 5 mIU/ml. W wypadku, kiedy zaobserwowany zostanie nieprawidłowy przyrost HCG, lekarzowi poddawać się będzie podejrzenie poronienia lub ciąży pozamacicznej.

Pewnym jest, że badanie beta HCG należy wykonywać, aby mieć pewność prawidłowego rozwoju zarodka, wiedzieć, czy nie ma prawdopodobieństwa poronienia, a jeszcze czy ciąża robić się w porządek właściwy, nie zaś, iż na dowód przybyło do stworzenia ciąży pozamacicznej. Dodatkowo ale warto pamiętać o tym, iż stężenie HCG jest już wykrywalne w krwi niż w moczu, dlatego zniecierpliwione przyszłe matki mogą zdecydować się na tego gatunku badanie, które niezwłocznie po tygodniu od momentu potencjalnego pokrycia są w bycie znaleźć ciążę (domowy test ciążowy jest w wyglądzie to dokonać po dwóch tygodniach).