Garderoby slask

Nadchodzi wyczekiwana od dawna wiosna. To nie tylko możliwość na zrzucenie kilkorgu zbędnych kilogramów, ale też na zmianę swoich stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do porzucenia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale i skorzystania ze zdrowia, które przekazują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią dużą bombę witaminową. Dają nam one ludzi elementów koniecznych do odpowiedniego działania układu. Polacy zawsze zawsze są żyłkę do chętniejszego sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego. Więc naprawdę wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie stanowią jeszcze samą z podstawowych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego minimalizują ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o znacznie dużo delikatne niż ciało i nabiał. Mniej panują w zespole pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie dają one wywiadów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wówczas lepsza i łagodniejsza dla własnego systemu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek dobrze nie jest skomplikowane, szczególnie, jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że zrobimy je wyjątkowo szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z których zależymy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić wyciągiem z cytryny. W ciągu paru minut mamy praktyczny i pożywny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą słoneczne i letnie dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najskuteczniejszym sposobem, by osiągnąć upragnioną sylwetkę, jest wytrwanie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że zna być ona o wiele lepsza z tradycyjnych polskich bigosów i schabowych. Co dużo, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie powinien być szefem kuchni. Wystarczy energia i myśl. To właśnie z nas chce, z których składników stworzymy własną ważną i odpowiednią sałatkę.