Frezowanie cnc 5 osi

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu oraz wymiaru, a ponadto chropowatości różnego sposobu produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą spośród najbardziej pospolitych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie jest wprowadzane w moc przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy rozłożyć na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To tak do ostatniej linie możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Przecież w współzależności z urządzenia, na jakim pracujemy, że się zdarzyć, iż urządzenie może i wykonywać ruch posuwowy. A najczęściej spotyka się, że to dokładnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na którym odbywamy wspomnianą operację określane jest frezarką. Dziś na zbycie istnieje wiele rodzajów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a i frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a dodatkowo frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a też nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Określając się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Jest zatem niezwykle istotne, bowiem w współzależności od struktury swego artykuły powinniśmy dobrać dobre parametry jego obróbki.