Filtracja wody uzytkowej

comarch erp xl cenaComarch ERP XL - Systemy ERP CDN - POLKAS

Filtr magnetyczny jest przeznaczony głównie do ochrony domowych oraz innych niewielkich przemysłowych instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także do wszelkich urządzeń zamontowanych w takich instalacjach przed zanieczyszczeniami ciałami stałymi. Przez coraz powszechniejsze stosowanie wysokiej klasy urządzeń oraz armatury kontrolno – pomiarowej w instalacjach, istnieje konieczność filtracji wody, ponieważ ich prawidłowa i bezawaryjna praca warunkowana jest dużym stopniem czystości przepływającej wody.

Filtry magnetyczne należy montować na rurociągach tak, aby kierunek przepływu wody był zgodny ze strzałką odlaną na kadłubie, a pokrywa znajdowała się na dole filtra. Filtry mogą być montowane na rurociągach poziomych i pionowych. Filtry magnetyczne składają się z kadłuba, wkładu siatkowego, pokrywy, wkładu magnetycznego, uszczelek i elementów złącznych. Konstrukcja filtrów zapewnia wysoki efekt filtracji wody dzięki możliwości dwuetapowego oczyszczania: mechanicznego i magnetycznego. Filtry magnetyczne możemy wykorzystać w domowych instalacjach centralnego ogrzewania, podgrzewaczach przepływowych, pralkach automatycznych, zmywarkach do naczyń, instalacjach wodociągowych, które zaopatrują wszelkie urządzenia podgrzewające lub chłodzące wodę. Efekty działania filtrów magnetycznych to między innymi zapobieganie uszkodzeniom instalacji i zamontowanych w niej urządzeń, zwiększenie wydajności zainstalowanych magnetyzerów, zmniejszenie kosztów eksploatacji, zmniejszenie oporów przepływu wody lub cieczy w instalacji. Filtry magnetyczne mają wiele zalet, jak na przykład brak kosztów użytkowania, są one także praktycznie bezobsługowe.
W Anglii znajduje się ponad 20 milinów budynków jednorodzinnych, w których większość ma założony system centralnego ogrzewania, a kraj ten jest w czołówce rozwoju nowoczesnych, ekologicznych technologii, które usprawniają działanie systemów grzewczych. Na przestrzeni kilku ostatni lat w Anglii zostało sprzedanych ponad milion filtrów magnetycznych.