Bezplodnosc immunologiczna

Chęć założenia rodziny często składa się nie tylko z podjęciem opinii o małżeństwie, tylko również z pasją posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z bogatych przyczyn pokazuje się to złe i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Widać więc stanowić np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, okazuje się, że specjalisty nie są w stopniu wskazać przyczyny niepłodności i tymże jednym wdrożyć dobrych metod jej pomagania. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które przenosi się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród ostatniego gatunku rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Technika ta zajmuje nadal wiele kontrowersji, ale dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest optymalnym rozwiązaniem.

Warto jeszcze wspomnieć, że określając się na taką formę należy ustalić lub będziemy korzystać z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę liczbą możliwość. Pierwsza wizyta u specjalisty uzależniona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie robiło się wcześniej, należy także dać ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także zajmuje jej szereg innych badań. Natomiast człowiek musi mieć zbadane nasienie, gra tym sprawia skierowanie do własnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często objawiają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie odbywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny krok to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, jak również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika kładzie się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.